Kiedy należy sięgnąć po test ciążowy?

Im bardziej ktoś oczekuje na dziecko, tym częściej chce sięgać po test ciążowy, aby przekonać się, czy pojawią się na nim te dwie, tak upragnione kreski. Prawda jednak jest taka, że nawet najlepszy test, nie będzie w stanie pokazać nam ciąży, jeżeli w naszym organizmie nie zaczną zachodzić pewne zmiany, a na to potrzeba trochę czasu.

Dlatego jeżeli pobiegniemy po test od razu po zakończeniu współżycia, to może się okazać, że będziemy zawiedzeni, bo na drugi dzień z pewnością nie pojawią się te upragnione kreski, nawet jeżeli do tego zapłodnienia faktycznie doszło. Kiedy więc należy sięgnąć po taki test, tak aby mieć pewność, że pokaże nam on z dużym prawdopodobieństwem właściwy wynik i że nie będziemy się stresować niepowodzeniem, choć tak naprawdę, jeszcze nie mamy szansy się dowiedzieć, jaki jest wynik, bo nie doszło do odpowiednich zmian w organizmie?

Testy ciążowe muszą być wykonane w odpowiednim czasie

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że od momentu zapłodnienia, do momentu zagnieżdżenia się jajeczka w macicy i rozpoczęcia wydzielania przez ciało niezbędnych hormonów, musi minąć kilka dni. Choć chcielibyśmy, aby działo się inaczej, to jednak natury nie da się przyspieszyć i jeżeli nie dojdzie do odpowiednich wydarzeń, to nawet jeżeli będziemy w ciąży, to test ciążowy i tak nic nie wykaże.

Po ilu dniach test ciążowy?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani tym, kiedy zrobić test ciążowy, to warto wiedzieć, że można go spróbować wykonać w pierwszym dniu, w którym powinna się pojawić menstruacja, a jej nie ma. Jeśli test ciążowy wyjdzie negatywny, a krwawienie nadal się nie pojawi, to po dwóch dniach, można zrobić kolejny test. Wówczas już powinno być coś widać, powinny się pojawić chociaż blade kreski, ponieważ w naszym organizmie powinien już zacząć działać odpowiedni hormon. Jeżeli będziemy wiedziały, po ilu dniach można zrobić test ciążowy, to nie będziemy się narażały na niepotrzebny stres, przez wykonywanie testu, w chwili, gdy nie ma on prawa pokazać nam prawidłowego wyniku. Wówczas będziemy się stresować, że znowu nic nam nie wyszło, chociaż tak naprawdę będziemy w ciąży, a jak wiadomo, stres tutaj nie jest odpowiednim czynnikiem, bo może on bardzo zaszkodzić.

Nie wiemy, po jakim czasie można zrobić test ciążowy? Odpowiednie informacje na ten temat z pewnością znajdziemy w ulotce dołączonej do takiego testu, a także będziemy mogły znaleźć na różnych stronach internetowych, związanych z rodzicielstwem. Naprawdę nie ma sensu robić go wcześniej, niż w pierwszy dzień planowanej menstruacji, bo w przeciwnym razie, wynik będzie zaburzony. A jeżeli chcemy potwierdzić to, co pokazuje test ciążowy, to zawsze też możemy udać się na zrobienie badania krwi, jednak tutaj trzeba się uzbroić w cierpliwość, zanim poznamy wynik. Jednak test ciążowy, jest w stanie dać go nam w ciągu kilku minut.

Koniecznie zobaczmy, jakie możliwości się tutaj przed nami otwierają i jak takie testy działają. Warto też wiedzieć jak działa nasze ciało, tak aby nie stresować się tym, że nie pojawiły się dwie kreski, choć tak naprawdę nie mogły się one pojawić.